۵ اشتباه آرایشی که باعث می شود شما پیرتر به نظر برسید

 5 اشتباه آرایشی که باعث می شود شما پیرتر به نظر برسید

همه ی ما در تلاشیم تا احساس جوان تری داشته باشیم- که البته در دنیای زیبایی، کرم ها  و روش های زیادی برای کمک به ما در این راه وجود دارد. اما روشی که آرایش می کنید، می تواند تاثیر زیادی بر جوان(یا پیر) نشان دادن شما داشته باشد و گاهی اوقات همین موضوع اثر قابل توجهی دارد.

در اینجا، کیمبرلی سوین، مدیر هنری در Bobbi Brown، ما را از طریق بعضی از رایج ترین و قدیمی ترین خطاهای آرایشی راهنمایی می کند. همچنین نکات ساده ای برای اصلاح  اشتباه ها و نحوه آرایش کردن به شیوه ای پرطرفدار را ارائه می دهد. حتی این موارد را میتوانیم همراه با عکس به شما نشان دهیم.

روش قدیمی تر در تصویر سمت چپ  و روش صحیح در تصویر سمت سمت راست است. می توانید یه نگاهی بیاندازید:

اشتباه شماره یک: استفاده از کرم فوندیشن(کرم پودر) که با رنگ پوست شما مطابقت ندارد.

بسیاری از خانم ها در پایان آرایش به نظر میرسد سری افتاده و یا به صورت خود ماسک دارند، زیرا کرم فوندیشن آنها با صورت و گردنشان مطابقت ندارد. وقتی شما از رنگ روشن تر استفاده کنید، پوست شما یکنواخت و بی روح به نظر میرسد. به جای طبیعی بودن، به نظر می رسد شما فقط ماسکی از آرایش به صورت خود گذاشته اید، که می تواند سال ها به صورت شما اضافه کند. و زمانی که از رنگ تیره تر استفاده نمایید، ویژگی های صورت خود را برجسته نکرده اید و صورت شما به سمت پایین کشیده می شود که با این کار صورت خود را کسل و سنگین می کنید که به همان اندازه باعث پیر به نظر رسیدن خود می شوید.

برای گرفتن رنگ کرم پودر مناسب، هنگام آزمایش کرم فوندیشن، سعی نکیند خیلی مشابه باشد. به سادگی آن را روی صورت خود از بالای استخوان گونه خود و زیر خط فک بزنید و البته سعی نکنید از پوست واقعی خود روشن تر یا تیره تر باشد. اگر پوست گردن و بدن شما قهوه ای مایل به زرد است می توانید این رنگ را با یه رنگ برنزه به صورت خودتان بیاورید، بدون اینکه از فوندیشن روشن تر استفاده کنید. هدف این است رنگی یکنواخت به پوست صورت و بدن خود بدهید.

اشتباه شماره ی دو: انتخاب رژ لبی که خیلی تیره است.

همانطور که سن شما بالا میرود، روشنی لب های خود را از دست می دهید، بنابراین برای جوان تر به نظر رسیدن  می توانید  از یک رژ لب حاوی حجم دهنده استفاده نمایید. رنگ تیره فقط برعکس عمل می کند و لب های شما کوچکتر، کم حجم تر به نظر میرسد. در عوض، رژ لبی به رنگ ارغوانی روشن یا صورتی انتخاب کنید.همچنین اضافه کردن یک لایه براق نیز مفید است. بسیاری از خانم ها احساس می کنند که برای استفاده از برق لب خیلی پیر هستند، اما یک رنگ براق واقعا جوانی بی نظیری به شما می دهد.

نگران نباشید، این بدان معنا نیست که استفاده ی از رنگ هایی نظیر رنگ توت و شراب که برای پاییز بسیار محبوب هستند ممنوع است. اما اگر تصمیم دارید از رنگ تیره استفاده نمایید و نگرانید پیر به نظر برسید، از رژ لبی با بافت سنگین تر و یا رنگ مات فاصله بگیرید، زیرا لب شما را بی روح و صاف و یکنواخت نشان می دهد. می توانید رنگی ملایم با فرمول آبرسان و حتی رنگ لب انتخاب نمایید .

 

اشتباه شماره ی سه : زمانی که فقط پایین چشمهای خود را خط بکشید

سوآن به ما گفت “بسیاری از خانم هایی که من باهاشون صحبت می کنم می گویند:” من فقط پایین چشمم راخط را می کشم، “. “و وقتی که من از آنها بپرسم چرا، آنها می گویند چون” آسان تر است “. این فاجعه است؛ کشیدن خط چشم بالا اجباری است. ” اگرچه ممکن است کشیدن خط چشم فقط در پایین چشم ساده تر باشد اما با انجام این کار فقط صورت شما را افتاده نشان می دهد و چشم های شما کوچکتر دیده میشود  و ظاهر کلی شما پیرتر به نظر می رسد. استفاده از خط چشم در بالا ،چشم های شما را درشت تر  و صورت شما را بازتر می کند. اما مطمئن شوید که خط چشم خیلی ضخیم و غلیظ نباشد که همین موضوع می تواند باعث پیری شود.

هنگام استفاده از خط چشم، سعی کنید تا جایی که امکان دارد به خط مژه ها نزدیک باشد  اینگونه خط چشم امتداد مژه ی شما به نظر میرسد. از گوشه بیرونی شروع کنید و تا مژه ی امتداد دهید ، سپس آن را برای پایین چشم انجام دهید، اما خط پایین را کمی نازک تر از بالا بکشید  اطمینان حاصل کنید که خطوط پایین و بالا در گوشه چشم بهم وصل شوند و لایه ای از سایه ی تیره پایین چشم ایجاد کند تا چهره ی شما ملایم به نظر برسد.

اشتباه شماره ی چهار: زدن رژگونه در قست پایین صورت.

بسیاری از خانم ها از رژ گونه که به صورت آنها جوانی می بخشد استفاده نمی کنند. بعضی ها رنگ های قهوه ای را انتخاب می کنند زیرا فکر می کنند که به این صورت کانتورینگ می کنند اما تنها ظاهری کدر و گرفته نصیبشان می شود، به گونه ای که انگار ماسکی از آرایش بر صورت خود دارند. زنان دیگر اغلب محصولی انتخاب می کنند که بیش از حد کمرنگ است و می تواند باعث پیر به نظر رسیدن شما شود

برای پیدا کردن رژگونه مناسب، گونه های خود را نیشگون بگیرید و سعی کنید با رنگ طبیعیه زمانی که واقعا سرخ می شوید مطابقت داشته باشد. هنگام زدن رژ گونه، از بالای سیب گونه خود شروع کنید و آن را به بالا و عقب بکشید. بعضی از افراد رژگونه را زیر استخوان گونه ی خود میزنند، هدف شما این است که صورت خود را بالاتر بکشید که اینکار باعث می شود صورت شما افتاده به نظر برسد

اشتباه شماره پنج: اضافه نکردن رنگ و شکل به ابروها.

همانطور که شما پیرتر میشوید، ابروهایتان نازک تر میشوند، یا به طور ساده بعد از سالهای طولانی برداشتن ابرو، ابروها دوباره رشد نمیکنند. پر نکردن ابرو ها با مداد یا پودر ابرو، می تواند به شما ظاهری پیر دهد، در حالی که یک ابروی پر  چهره را بالا میکشد، به صورت شما شکل می دهد و ظاهری جوان ایجاد می کند.

برای انتخاب محصولی برای ابرو، به دنبال رنگی باشید که با رنگ موهای شما هماهنگی داشته باشد. اگر شما بلوند هستید، رنگی را انتخاب کنید که با ریشه ی موی شما مطابقت داشته باشد. برای موهای سفید یا نقره ای از رنگ خاکستری کمرنگ استفاده کنید؛ اگر شما موی مشکی یا موی قرمز دارید، رنگ ماهگونی یا مشکی را امتحان کنید. برای افرادی که دارای پوست بور یا متعادلی هستند، از رنگ هایی که تن قرمزی دارند اجتناب کنید و اگر پوستی تیره دارید ، رنگی با تن گرم   انتخاب کنید. با شانه زدن ابروهای خود به سمت بالا و بیرون شروع کنید. سپس تاج ابروی خود را با مداد یا پودر به صورت چهار گوش کنید و رنک را تا قوس ابرو ببرید وتا جای رویش طبیعی ابروی خود ادامه دهید.

 

پست‌های مرتبط

برای دریافت کد تخفیف 20% برای خریدهای بالای 50هزار تومان لطفا ایمیل خود را وارد نمایید:
سلام تست
کد تخفیف 20% شما: tksla1st
برای دریافت کد تخفیف 20% خود برای خریدهای بالای 50هزار تومان ایمیل خود را وارد کنید:
در مسابقه تلگرامی ما شرکت کنید و امسال برای عشقتان به رایگان کادو بگیرید:
لطفا پیش از خرید با شماره تماس 09036337877 جهت کنترل موجودی انبار تماس حاصل فرمایید. با تشکر